Agencja Eventowa TOP EVENT

Potrzebujesz pomocy przy organizacji imprezy? Napisz do Nas, a my się z Tobą skontaktujemy!
Imprezy biegowe - biegaj z Top Event!

Bieganie to bardzo popularny sport, który gromadzi wokół siebie wierną społeczność. Zapaleni biegacze potrafią jeździć po całej Polsce, a nawet świecie, tylko po to, aby pokonać kolejny trail i doliczyć kilometry do poprzednio ustanowionego limitu. Kalendarz prawdziwego fana biegów jest wypełniony po brzegi! Trudno się dziwić, że imprezy czy zawody biegowe mają tylu wiernych zwolenników. Po pierwsze, jest to dyscyplina sportowa stosunkowo tania. Aby zacząć nie trzeba mieć ani specjalnego sprzętu, ani trenera. Wystarczą w miarę dobre adidasy. Po drugie, atmosfera na imprezach biegowych jest absolutnie nie do podrobienia. Endorfiny wprost unoszą się w powietrzu, podobnie jak duch sportowej rywalizacji! Każdy chce ukończyć bieg, niektórzy marzą o rekordzie życiowym, inni chcą pobiec dla czystego funu! Bez względu na pobudki, skłaniające do startu w biegu górskim, sztafecie czy wymagającym "ultra", imprezy biegowe zawsze cieszą się ogromnym powodzeniem. Dlatego też warto je organizować! Ale aby to zrobić, trzeba mieć naprawdę dużą wiedzę i doświadczenie w realizowaniu tego typu wydarzeń. Najlepiej jeśli zlecisz to zadanie profesjonalistom. Tak się składa, że agencja Top Event należy do grona ekspertów w organizacji wszelkich eventów, dlatego cieszymy się, że jesteś właśnie z nami!

Organizacja najciekawszych biegów z Top Event

Organizacją różnego rodzaju imprez sportowych (w tym wyścigów, eventów i zawodów biegowych) zajmujemy się z powodzeniem od ponad 15 lat. Do tej pory zrealizowaliśmy ponad 1000 projektów! Tworzyliśmy wydarzenia w plenerze, w galeriach handlowych, przygotowywaliśmy targi, konferencje, szkolenia i wyjazdy integracyjne. Jesteśmy wszechstronni i bez względu na rodzaj wydarzenia, jakie organizujemy, nigdy nie opuszcza nas entuzjazm i nieodparta chęć do działania! Dlatego cieszymy się, że możemy pomóc Ci zorganizować imprezę biegową lub biegi towarzyszące podczas innego sportowego eventu.

Jeśli chcesz, abyśmy wsparli Cię podczas organizacji festiwalu biegowego, zadzwoń (+48 500 444 422) lub napisz do nas maila (biuro@topevent.pl). Podczas pierwszej rozmowy ustalimy najważniejsze szczegóły, jak lokalizację, proponowany przebieg i długość trasy oraz typ wydarzenia. Następnie opracujemy wstępny scenariusz Twojego biegowego eventu. Na każdym etapie realizacji będziemy informować Cię o postępach, wsłuchiwać się w Twoje uwagi i wdrażać je do planu działania. Zrealizujemy dla Ciebie wydarzenie, które będzie maksymalnie dopasowane do potrzeb startującej grupy. Nawet tradycyjne zawody biegowe jesteśmy w stanie zamienić w wydarzenie o oryginalnym wydźwięku! Dzięki nam w kalendarzu biegowym pojawi się jeszcze jedna rewelacyjna impreza, która być może stanie się częścią stałego harmonogramu krajowych biegów przełajowych!

Agencja eventowa Top Event – co gwarantujemy?

Organizując imprezę biegową należy podjąć wiele działań, które odpowiednio skoordynowane i doprowadzone do końca, pozwolą stworzyć event na najwyższym poziomie, który na długo zapadnie w pamięć miłośnikom tego sportu. Decydując się na powierzenie organizacji imprezy biegowej ekipie Top Event, możesz być spokojny, że wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik. W Twoim imieniu zajmiemy się m.in.:

 • wyznaczeniem kilku tras o różnych dystansach, dopasowanych do kategorii wiekowych;
 • dokładnym sprawdzeniem czy trasa biegu prowadzi po bezpiecznym terenie;
 • ewentualnym zabezpieczeniem punktów newralgicznych;
 • ścisłą współpracą ze służbami bezpieczeństwa: policją, strażą pożarną, ochroną, zespołami ratowników i medyków;
 • stworzeniem punktów pomocy medycznej na całej długości trasy, którą należy pokonać;
 • przygotowaniem strefy startowej z punktem rejestracyjnym, strefą gastronomiczną itd.;
 • udekorowaniem linii mety;
 • wyznaczeniem bezpiecznych punktów obserwacyjnych dla widzów zawodów biegowych;
 • załatwieniem wszelkich wymaganych prawem licencji, pozwoleń i ubezpieczeń;
 • zakupem i dostarczeniem na miejsce pakietów z przekąskami i napojami dla biegaczy;
 • stworzeniem stref rozrywki i stref gastronomicznych;
 • zamówieniem nagród dla zwycięzców i pamiątkowych gadżetów dla każdego uczestnika;
 • zapewnieniem dodatkowych atrakcji po każdym zakończonym supermaratonie;
 • i wiele innych mniejszych lub większych kwestii potrzebnych do tego, aby Twoja impreza biegowa była wydarzeniem na najwyższym poziomie!

Dodatkowe atrakcje dla uczestników imprez biegowych

Żadna impreza nie może odbyć się (a przynajmniej nie powinna!) bez dodatkowych atrakcji! Po ukończonym biegu każdy z uczestników zasługuje nie tylko na butelkę elektrolitów, ale także na odrobinę rozrywki. Imprezy biegowe są dość specyficzne, bo tu liczy się przede wszystkim pokonanie dystansu, jednak naprawdę warto pomyśleć o czymś, co pozwoli uczestnikom zrelaksować się w miłej atmosferze po zakończonych biegach. Świetnym pomysłem są strefy chilloutu zlokalizowane na mecie. Mogą pojawić się w nich fotościanki, namioty z muzyką klubową, drink bary z profesjonalnymi pokazami sztuki barmańskiej, punkty konsultacyjne z fizjoterapeutami, kino pod chmurką itd. Mogą pojawić się w nich także stoły do piłkarzyków. Być może znajdą się chętni, którzy będą mieli jeszcze siłę rozegrać mecz!

Jeśli chcesz zorganizować zawody biegowe o charakterze charytatywnym, tym bardziej warto pomyśleć o wyjątkowych rozrywkach, jak koncerty gwiazd czy pokazy motocyklowe. Spektakularne show przyciągnie wielu widzów, którzy chętnie wesprą zbiórkę.

Półmaratony, maratony i najdłuższe i najtrudniejsze ultramaratony

Biegi dzielimy głównie ze względu na dystans, jaki trzeba pokonać. Standardowo mamy zatem półmaraton, którego trasa mierzy 21 km i 97,5 m. Kiedy podwoimy ten dystans otrzymamy 42 km 195 m, co odpowiada klasycznemu maratonowi. Najbardziej mordercze i najtrudniejsze trasy pod względem długości i stopnia zaawansowania mają tzw. ultramaratony. Co do zasady, ultramaratonem nazywamy każdy dystans powyżej długości maratonu. Do popularnych ultra biegów zaliczymy trasy na dystansie 50 km oraz 100 km.

Oprócz tego każde zawody biegowe mogą być oparte o niestandardowy dystans, który zdeterminowany będzie przebiegiem trasy (np. "Bieg głównym szlakiem beskidzkim" itp.). Są to najciekawsze biegi, ze względu na zróżnicowanie terenu, który nie uwzględnia typowych tras biegowych.

Triathlon – nie tylko bieganie

Do imprez biegowych możemy zaliczyć także triathlon. Jest to multidyscyplina sportu, składająca się z pływania, kolarstwa (o organizacji imprez rowerowych piszemy tutaj) oraz właśnie biegania. Istnieje wiele odmian triathlonu, które różnią się od siebie dystansem do pokonania podczas wykonywania poszczególnych dyscyplin sportowych. Przykładowo jednym z najkrótszych tras wyróżnia się triathlon Super Sprinterski, gdzie zawodnicy mają do przepłynięcia 0,6 km, 15 km do przejechania rowerem oraz 3 km do pokonania na własnych nogach. W dystansach olimpijskich poszczególne trasy wynoszą kolejno: 1,5 km(pływanie), 40 km (rower), 10 km (bieg). Najdłuższe dystanse można z kolei spotkać na zawodach Ultraman Triathlon, gdzie zawodnicy mają do pokonania: 10 km pływania, 421 km na kółkach i 84 km biegiem. Te najbardziej wymagające zawody odbywają się corocznie na Hawajach.

Inne imprezy od Top Event

Agencja eventowa Top Event od lat zajmuje się organizacją najróżniejszych imprez i wydarzeń. Sprawdź, jakie eventy, oprócz imprez biegowych, możemy dla Ciebie zorganizować

 • imprezy plenerowe;
 • imprezy tematyczne;
 • imprezy dla singli;
 • imprezy integracyjne;
 • imprezy okolicznościowe;
 • imprezy firmowe;
 • imprezy artystyczne;
 • imprezy dla turystów;
 • imprezy masowe;
 • imprezy dla dzieci.

Sprawdź nas! Czekamy na Ciebie i Twój pomysł na event! Zróbmy go wspólnie!

+48 500 444 422

biuro@topevent.pl