Agencja Eventowa TOP EVENT

Potrzebujesz pomocy przy organizacji imprezy? Napisz do Nas, a my się z Tobą skontaktujemy!
Integracja online - zdalny team building 

Zgrany zespół, w którym pracownicy dobrze się znają, to podstawa prężnie działającej firmy. Zajęcia integracyjne są najlepszym sposobem na poprawę relacji między współpracownikami. Obecnie coraz częściej spotyka się przedsiębiorstwa, działające w modelu pracy hybrydowej lub pracy zdalnej, co znacznie utrudnia nawiązanie bliższych znajomości i stworzenie zespołu, który działa efektywnie i skutecznie. Dlatego też integracja online cieszy się coraz większą popularnością! Jest to odpowiedź nie tylko na pandemię i lockdown, który na szczęście jest już za nami, ale też na coraz lepiej rozwiniętą technologię, która daje możliwości przeprowadzenia integracji pracowników bez potrzeby gromadzenia ich w konkretnym miejscu.

Jak przygotować taki wirtualny event? Choć z pozoru sprawa wydaje się prosta, to zorganizowanie integracji online dla firmy wymaga wiele zaangażowania, znajomości zaawansowanych technologii oraz metod szkoleniowych, które w tej formie są specyficzne. Współpraca z profesjonalną agencją eventową Top Event zdecydowanie ułatwi sprawę i będzie gwarancją powodzenia firmowego spotkania online! Sprawdź, jak działamy i jakie przykładowe gry i zabawy uczące współpracy możemy zaproponować Twojemu zespołowi! Wirtualny team building nie ma przed nami tajemnic!

Co to jest integracja online?

Integracja zespołu online to szereg ćwiczeń, rozgrywek i gier integracyjnych, odbywających się za pośrednictwem komputera i sieci internetowej. Dzięki dedykowanym platformom wirtualnym, komunikatorom i sprzętom, takim jak kamerka czy mikrofon, Twoi pracownicy mają możliwość wzięcia udziału w ćwiczeniach integracyjnych online z dowolnego miejsca na świecie. Jest to zatem doskonały sposób na zacieśnienie więzi między pracownikami rozsianymi po różnych placówkach w Polsce i za granicą. Specjalnie przygotowany program, skrojony na miarę potrzeb danego zespołu, to projekt efektywny, atrakcyjny, motywujący do lepszej i wydajniejszej pracy. Uczestnicy warsztatów online mają możliwość wzięcia udziału w niecodziennych wyzwaniach, opartych na fabularyzowanych scenariuszach, zajęciach integracyjnych na zoomie, opartych na improwizacji, czy też grach motywacyjnych dla pracowników o charakterze konkursowym. Tego typu aktywności to okazja, aby lepiej się poznać i zintegrować.

Wirtualne zajęcia integracyjne jako sposób na podniesienie motywacji pracowników

Wydarzenia i warsztaty integracyjne online dla pracowników to doskonała metoda na podniesienie poziomu motywacji zespołu oraz poszczególnych jednostek. To po pierwsze dobra zabawa, forma atrakcyjnej rozrywki, nagrody i sposób na chwilowe oderwanie się od codziennych obowiązków firmowych. Nabranie dystansu ma zbawienny wpływ na późniejsze efektywne radzenie sobie z zadaniami. Celem wirtualnego team buildingu jest także edukacja i rozwój kompetencji pracowniczych, co ma bardzo duży wpływ na zwiększenie poczucia własnej wartości i pewniejsze podejmowanie wyzwań.

Gry zespołowe online usprawniają komunikację w grupie, co pozwala na wypracowanie najlepszych metod współpracy między poszczególnymi osobami. Podczas ciekawych aktywności interaktywnych wzrasta też poziom pozytywnej energii, która jest bardzo potrzebna do realizacji wspólnych celów. Dzięki proponowanym przez nas grom pracowniczym uczestnicy zabaw mają możliwość skorzystania z nietypowych, innowacyjnych metod rozwoju, co ma przełożenie na wykształcenie nowych, kreatywnych sposobów działania w firmie i radzenia sobie ze stresem.

Team building online – organizacja Top Event

A teraz kilka słów o tym, jak z naszej strony wygląda organizacja zdalnego team developmentu. Dzięki naszemu wsparciu nie będziesz musiał martwić się o żaden aspekt realizacji takiego wirtualnego eventu!

Na początku opracowujemy szczegółowy plan zadań. Ich charakter uzależniony jest od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć. Może to być przełamywanie lodów między nowymi pracownikami, wykształcenie konkretnych postaw, rozwój wyznaczonych kompetencji, czy też ocena sposobu działania w określonych sytuacjach. Zwłaszcza to ostatnie daje pracodawcy cenne informacje na temat możliwości poszczególnych osób z całej kadry. Ten etap jest dla nas najważniejszy i najbardziej wymagający. Dbamy o to, aby zestaw zadań team buildingowych był nie tylko atrakcyjny, ale by posiadał wszystkie potrzebne walory coachingowe. Na pokładzie Top Event mamy wybitnych coachów i specjalistów od psychologii, więc możesz mieć pewność, że całość będzie innowacyjna i dopracowana do perfekcji!

Następnie ustalamy z Tobą termin wydarzenia. Po naszej stronie leży także przeprowadzenie spotkania testowego, po to, aby sprawdzić funkcjonalność komunikatorów, połączenia, streaming na platformach. Przeprowadzamy próbę multimedialnych atrakcji oraz symulację scenariuszy gier. Chcemy, aby podczas warsztatów w przestrzeni wirtualnej uczestnicy nie mieli żadnych problemów z odbiorem. Następnie wysyłamy każdej osobie link do spotkania oraz wszystkie wskazówki potrzebne do udziału w integracji zespołu. Jeśli uczestnicy wydarzenia są z różnych krajów, przygotowujemy opcję w wersji angielskiej lub w innym wymaganym języku obcym.

W przypadku takich warsztatów, jak live cooking online, który również zaliczamy do rozrywek integracyjnych, wysyłamy do uczestników paczki z produktami potrzebnymi do przygotowania potrawy.

Integracja zespołu online – przykładowe pomysły na udany team building

Współpracując z Top Event, masz gwarancję, że Twoi członkowie zespołu otrzymają od nas oryginalne i angażujące zadania. Ciekawych pomysłów na team building w sieci mamy całe mnóstwo. Podczas rozmowy z przedstawicielami naszej agencji stworzymy wspólnie coś niezwykłego dla całego zespołu!

Rodzaje gier i warsztatów wirtualnych dla pracowników możemy podzielić na:

  • gry fabularyzowane – uczestnicy otrzymują od nas konkretną historię z tajemnicą i zadaniami do zrealizowania; może być to śledztwo, film akcji z wynajętymi aktorami, zajęcia z improwizacji;
  • specjalnie zaprojektowane gry integracyjne online RPG;
  • kalambury i quizy z nagrodami;
  • escape room online, czyli pokój z zagadkami do rozwiązania;
  • warsztaty online, takie jak live cooking, zajęcia jogi, czy nauka innych technik relaksacyjnych.

Zaskocz swoich współpracowników pełną humoru i adrenaliny integracją online stworzoną specjalnie dla Was!

Kreatywna integracja firmowa sposobem na zgrany zespół zdalny

Wspólna praca w biurze ma bardzo duże znaczenie dla nawiązywania relacji w zespole. Pracownicy wiedzą wiele na swój temat. I nie chodzi jedynie o kwestie pozafirmowe, ale też o to, jak poszczególne osoby reagują na sytuacje stresowe, zbliżające się deadline'y czy też jak działają pod presją czasu. W takich warunkach dużo łatwiej o udzielenie potrzebnego wsparcia, czy zgłoszenie prośby o pomoc. W przypadku zdalnych zespołów te relacje nie są już tak silne i otwarte, dlatego wszelkiego rodzaju pomysły na integrację wirtualną są zawsze w cenie. Dzięki interaktywnym grom integracyjnym dla pracowników masz szansę wzmocnić poczucie przynależności do zespołu, umożliwić częstszy kontakt, poprawić komunikację między jednostkami. To niezwykle istotne z punktu widzenia budowania poczucia lojalności wobec teamu i pielęgnowania dobrych, przyjaznych relacji w firmie. To oczywiste, że w sympatycznej grupie, w której ludzie się znają i wspierają, pracuje się zdecydowanie wydajniej i chętniej. Dlatego zachęcamy do kontaktu z Top Event i zapoznania się z naszymi pomysłami na integrację online. Z uwagą wsłuchamy się w Twoje potrzeby, tak, aby przygotowany przez nas plan zdalnej integracji pracowników przyniósł jak najlepsze efekty i pozwolił zdalnym pracownikom poczuć, że są częścią silnej organizacji! Udział w takim projekcie pozwoli się zbliżyć do siebie osobom, które być może nigdy jeszcze nie miały ze sobą kontaktu z tzw. realu! To wielka zaleta i nowy sposób na sprawny i zgrany team pracowników zdalnych!

+48 500 444 422

biuro@topevent.pl