Poproś o ofertę

Potrzebujesz pomocy przy organizacji imprezy? Napisz do Nas, a my się z Tobą skontaktujemy!
Imprezy rowerowe i rajdy rowerowe z Top Event

Imprezy rowerowe to spotkania pasjonatów wojaży na dwóch kółkach. Pod tą nazwą kryją się zarówno profesjonalne rajdy rowerowe, rajdy rowerowe dla amatorów, jak i wyścigi rowerowe. Typ eventu nie ma jednak dużego znaczenia – każdy z nich charakteryzuje się niesamowitą atmosferą. Mogą być zarówno formą rywalizacji, jak i zwyczajnego, aktywnego spędzania wolnego czasu.

Jeśli chcesz zrealizować atrakcyjne wydarzenie dla rowerzystów, musisz pamiętać, że organizacja imprez rowerowych nie jest sprawą łatwą. Wymaga jednoczesnego działania na wielu płaszczyznach, skrupulatnego planowania, znajomości przepisów oraz zasad bezpiecznej realizacji rowerowego grand prix. Dla osób bez doświadczenia próba wcielenia się w rolę organizatorów może okazać się działaniem wykraczającym mocno poza ich możliwości. Dlatego warto powierzyć to zadanie ekspertom. Agencja Top Event jest do Twojej dyspozycji!

Organizacja imprez rowerowych z Top Event

Ekipę Top Event tworzą wybitni specjaliści, przed którymi branża eventowa nie ma żadnych tajemnic. Od ponad 15 lat organizujemy największe imprezy o charakterze masowym, koncerty, gale, eventy firmowe i imprezy sportowe. Dysponujemy bogatym portfolio eventów zrealizowanych w centrach handlowych, halach, ale też wydarzeń plenerowych. W kalendarzu imprez zrealizowanych przez nas znajduje się już ponad 1000 różnych projektów i nie zamierzamy spocząć na laurach! Jesteśmy głodni wrażeń, entuzjastycznie nastawieni do zadań pozornie niemożliwych do zrealizowania i piekielnie doświadczeni. W naszych szeregach pracują event managerowie, muzycy, technicy, dźwiękowcy, a nawet psycholodzy i prawnicy. Taki zespół jest w stanie zagwarantować Ci, że Twój turystyczny rajd rowerowy czy wyścig na 200 km, 300 km, a nawet 1500 km będzie dopięty na ostatni guzik! Organizujemy imprezy rowerowe dla profesjonalistów, zawody rowerowe dla dzieci, jak i amatorskie rajdy wokół Tatr. Jesteśmy otwarci na nowe wyzwania, dlatego bez względu na to, czy potrzebujesz pomocy w realizacji rajdu rowerowego dookoła Polski, czy Pucharu Polski w gravelu, pisz do nas śmiało!

Wyścigi kolarskie, rajdy rowerowe – na co zwrócić uwagę?

Organizacja imprez rowerowych wymaga załatwienia wielu spraw i skoordynowania działań wielu osób, odpowiedzialnych za poszczególne etapy realizacji. Dzięki Top Event nie będziesz musiał martwić się absolutnie niczym! Feedback z naszych działań będziesz otrzymywał na bieżąco, więc będziesz pewien, że rajdowi uczestnicy będą mieli zagwarantowane najlepsze warunki eventowe! Oto czym m.in. zajmiemy się w Twoim imieniu:

 • wyznaczeniem i zabezpieczeniem tras, oznaczeniem startu i mety;
 • sprawdzeniem trasy pod kątem bezpieczeństwa;
 • zamknięciem tras asfaltowych na czas wyścigów rowerowych;
 • ścisłą współpracą ze służbami bezpieczeństwa: policją, strażą pożarną, ochroną, zespołami ratowników i medyków;
 • organizacją punktów pomocy medycznej;
 • przygotowaniem strefy startowej i finiszowej;
 • zagwarantowaniem bezpiecznych punktów obserwacyjnych dla widzów oglądających wyścigi rowerowe;
 • załatwieniem wszelkich wymaganych prawem pozwoleń, licencji i ubezpieczeń;
 • dostarczeniem na miejsce przekąsek i napojów dla kolarzy;
 • zamówieniem strojów dla rowerzystów (koszulki z numerami, pozostałe elementy garderoby i innych gadżety według uznania);
 • stworzeniem stref gastronomicznych dla widzów;
 • zapewnieniem dodatkowych rozrywek dedykowanych kibicom rajdu rowerowego;
 • czuwaniem nad prawidłowym przebiegiem rejestracji udziału w wydarzeniu;
 • zamówieniem nagród dla zwycięzców, pamiątkowych dyplomów itd.

Ultramaratony szosowe i inne zaawansowane wyścigi rowerowe

Oprócz tradycyjnych rajdów i wyścigów rowerowych możesz zdecydować się także na organizację zmagań o wyższym stopniu trudności. Najwięksi miłośnicy kolarstwa są zawsze na bieżąco z kalendarzem ultramaratonów szosowych. Są to wyścigi, których trasa wynosi co najmniej 500 km. Rajdy "ultra" zazwyczaj nie dzielą się na etapy, a kolarze mogą robić sobie przerwy w dowolnie wybranym czasie. Ponieważ niektóre ultramaratony szosowe mogą trwać kilka dni, organizacja takiego eventu jest jeszcze trudniejsza logistycznie.

Inny rodzaj zmagań to gravelowy wyścig. Angielskie słowo "gravel" oznacza "żwir". Rowery gravelowe stworzone zostały po to, aby poruszać się na nich po drogach szutrowych, ale także leśnych, asfaltowych. Dlatego też wyścigi gravelowe oparte są o trasy mieszane, o różnym stopniu utwardzenia. Z racji zróżnicowania terenu są dużo bardziej ekscytujące, cieszą się też coraz większą popularnością, ponieważ na trasach gravelowych rowerzyści nie stykają się z dużą liczbą aut. Jest to dużo bardziej komfortowe i bezpieczniejsze. Najtrudniejsze w realizacji gravelowych wyścigów jest znalezienie zróżnicowanych, atrakcyjnych tras i dokładna ich weryfikacja pod kątem bezpieczeństwa.

Rajdy rowerowe dla amatorów, jako forma integracji pracowniczej

Rajdy rowerowe dla amatorów są doskonałym sposobem na inną niż typowa impreza integrację pracowniczą. Zasadność organizowania takich eventów jest niepodważalna z punktu widzenia korzyści dla firm. Integracyjne eventy zwiększają motywację i scalają zespół – każdy może poczuć, że należy do grupy. Jeśli zamiast typowej imprezy tematycznej zdecydujesz się zorganizować dla swojej kadry rajd bądź wyścig rowerowy, to możesz mieć pewność, że pracownicy zapamiętają go na długo. Trasa nie powinna być ani zbyt wymagająca, ani zbyt długa. Powinna być dostosowana do możliwości amatorów, a nie zawodowych kolarzy. Dystans 40 km będzie jak najbardziej optymalny. Aby wydarzenie było atrakcyjne dla uczestników, nie wystarczy malownicza okolica. Rajdowi rowerowemu należy nadać dodatkowe znaczenie. Pracownicy powinni mieć do zrealizowania jakiś cel. Dlatego też świetnie sprawdzają się rajdy na orientację lub gry terenowe oparte na scenariuszu zagadek.

Dodatkowe atrakcje na zawody rowerowe

Nie samymi zmaganiami żyje kolarz i widzowie wyścigów! Dlatego też organizator imprez rowerowych powinien pomyśleć o dodatkowych atrakcjach. W strefie startowej i na mecie dobrze jest zorganizować rozrywki, które umilą uczestnikom oczekiwanie na zwycięzców itd. Mogą być to stałe atrakcje typu dmuchane labirynty, refleksomierze, fotobudki, trampoliny eurobungee, slackline itd. Te rozrywki dostępne są przez cały czas trwania wyścigu i widzowie mogą z nich korzystać bez ograniczeń. Jako atrakcje, które rozgrywają się według zaplanowanego wcześniej scenariusza, świetnie sprawdzają się koncerty, show akrobacji na BMX-ach, występy artystów cyrkowych, kabarety, czy też pokaz tańca z ogniem. Doskonałym pomysłem jest zorganizowanie stref, w których można skonsultować się ze specjalistami w dziedzinie naprawy rowerów.

Oczywiście zarówno w kwestii dodatkowych rozrywek, jak i dowolnego innego aspektu realizacji rajdów i wyścigów rowerowych, jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje. W Top Event nie znamy słowa "niemożliwe"! Zapraszamy zatem do kontaktu!

+48 500 444 422

biuro@topevent.pl