Agencja Eventowa TOP EVENT

Potrzebujesz pomocy przy organizacji imprezy? Napisz do Nas, a my się z Tobą skontaktujemy!
Imprezy sportowe - organizacja imprez sportowych z Top Event

Sport to zdrowie, a imprezy sportowe to eventy, które budzą wiele pozytywnych emocji. Tłumy na tego typu wydarzeniach mówią same za siebie – to bardzo pożądana wśród społeczeństwa atrakcja! Emocje, jakie towarzyszą rozgrywkom, wyścigom, czy meczom integrują uczestników. Klimatu panującego podczas imprez sportowych nie da się porównać z niczym innym!

Organizacja imprez sportowych wymaga ogromnej wiedzy, doświadczenia i skoordynowania wielu skomplikowanych manewrów. Dlatego też warto powierzyć to zadanie specjalistom! Tak się składa, że agencja eventowa Top Event nie ma sobie równych w tego typu realizacjach! Od ponad 15 lat zajmujemy się planowaniem i organizacją imprez sportowych na zlecenie różnych instytucji i związków, władz miejskich, stowarzyszeń i organizacji charytatywnych. W niektórych przypadkach imprezę sportową można także wpleść do strategii działań marketingowych firm z różnych branż. Event sportowy może być zarówno autonomicznym wydarzeniem, jak i imprezą towarzyszącą. Może być otwarty lub zamknięty. Chętnie zajmiemy się kompleksową organizacją sportowej imprezy na Twoje zlecenie!

Jakie mogą być rodzaje imprez sportowych?

Eventy sportowe mają na celu propagowanie zdrowia i kultury fizycznej oraz współzawodnictwo w różnych dziedzinach. Dostarczają rozrywki zarówno bezpośrednio zaangażowanym w rywalizację uczestnikom, jak i widzom obserwującym zmagania. Są to z reguły imprezy masowe, podlegające konkretnym prawnym regulacjom. Na szczęście na pokładzie Top Event mamy doświadczonych prawników, którzy zajmą się wszystkimi formalnościami.

Do rodzajów imprez sportowych zaliczymy m.in.:

 • mecze (np. piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, tenisa);
 • biegi;
 • turnieje (np. golfowe, gry w darta);
 • zawody lekkoatletyczne;
 • mistrzostwa (np. w pływaniu, skokach narciarskich);
 • gale sportu;
 • memoriały.

Podobny cel, czyli propagowanie zdrowego stylu życia i zachęcanie do aktywności fizycznej, mają warsztaty taneczne i fitness, z tym że te wydarzenia nie noszą znamion rywalizacji.

Organizacja imprez sportowych z Top Event – dlaczego warto?

Z organizacją imprez i wydarzeń sportowych wiąże się wiele skomplikowanych działań, które trzeba wykonać perfekcyjnie. Najmniejsze niedopatrzenie sprawia, że powodzenie całego eventu wisi na włosku. Dla osób spoza branży eventowej realizacja i obsługa imprez sportowych może okazać się ryzykownym zadaniem. Dlatego też warto powierzyć tę kwestię profesjonalnemu organizatorowi, event managerom, którzy mają za sobą lata praktyki. Dzięki temu nie będziesz musiał martwić się kompletnie o nic. Będziemy z Tobą w stałym kontakcie, będziemy dostarczać Ci krótki feedback z każdego etapu planowania i realizacji. Nasze bogate doświadczenie w organizacji imprez masowych to dla Ciebie gwarancja, że wiemy, na co zwrócić uwagę oraz czego unikać, aby całe przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem i przyniosło oczekiwany efekt reklamowy. Nasz zespół składa się z eventowych ekspertów, którzy niejedno już widzieli. Cechuje nas rzetelność, staranność, kreatywność i nastawienie na potrzeby klienta.

Nasz działalność obejmuje planowanie i organizację różnych imprez, nie tylko wydarzeń sportowych. Działamy na terenie całej Polski. Dotrzemy wszędzie tam, gdzie będziemy potrzebni!

Plan imprezy sportowej

Nieodzowną częścią pierwszego etapu realizacji jest opracowanie programu imprezy sportowej. W zależności od dyscypliny trzeba będzie zwrócić uwagę na inne kwestie, jednak istnieje pewien szablon działań, które będzie trzeba wykonać niezależnie od tego, czy organizujemy mecz siatkówki, czy turniej golfa. Oto elementy, które na pewno nie mogą zostać pominięte:

 • opracowanie harmonogramu wydarzenia, uwzględniającego kolejność wystąpień sportowców;
 • stworzenie kosztorysu;
 • stworzenie regulaminu imprezy sportowej;
 • podjęcie decyzji o warunkach uczestnictwa dla zawodników oraz gości (czy wydarzenie będzie darmowe, oparte na budżecie sponsoringowym, czy biletowane);
 • podjęcie decyzji co do promocji imprezy w mediach, kampanii reklamowej w telewizji, mediach społecznościowych, prasie, radio itd.;
 • zaplanowanie nagród dla zwycięzców;
 • przygotowanie dokumentacji imprezy sportowej;
 • ocena możliwych zagrożeń i opracowanie planu wdrożenia działań, mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa imprezy.

Na co zwracamy uwagę podczas organizacji imprez sportowych?

Po opracowaniu standardowego planu pierwszego etapu przechodzimy do działań w terenie. Pierwszym krokiem jest wybór docelowej lokalizacji wydarzenia oraz przeprowadzenie drobiazgowej wizji lokalnej. Bez względu na to, czy jest to przestrzeń otwarta, czy obiekt zamknięty (stadion, hala sportowa) oceniamy warunki bezpieczeństwa, możliwości dojazdowe dla służb porządkowych, możliwości dostawy i rozładunku sprzętu technicznego. Planujemy szczegółowo układ stref rywalizacyjnych, rozrywkowych, gastronomicznych. Odpowiednio wcześniej dostarczamy na miejsce nagłośnienie, oświetlenie, barierki, stoły, telebimy, sprzęt nagłośnieniowy i oświetleniowy. Budujemy sceny, podium, zabezpieczamy trasy wyścigowe, wyznaczamy boiska do rozgrywek. Współpracujemy ściśle z policją, ochroną, strażą pożarną oraz służbami medycznymi. Uzyskujemy wszelkie wymagane prawnie pozwolenia i licencje. Dodatkowo podejmujemy działania wymagające kreatywnego myślenia, m.in. planujemy PR, akcje promocyjne oraz scenariusz dodatkowych atrakcji dla widzów.

Kompleksowa organizacja imprez sportowych wymaga od nas skrupulatności i pewności, ale eventy to nasza pasja, więc do każdej realizacji podchodzimy z wielkim entuzjazmem!

Zabezpieczenie medyczne imprez sportowych

Zarówno mała, jak i duża impreza sportowa wymaga zapewnienia bezpieczeństwa wszystkich uczestników oraz osób, które przypadkowo mogą znaleźć się w jej zasięgu (np. mieszkańców miasta). Na każdej imprezie sportowo-rekreacyjnej powinni pojawić się przedstawiciele służb medycznych, gotowi nieść pomoc zarówno sportowcom, jak i widzom. Podczas aktywności fizycznej łatwo o kontuzje, omdlenia, przeciążenie organizmu. Dlatego też obowiązkowym punktem w realizacji takiego eventu jest zebranie odpowiedniego zespołu medycznego. Wśród osób wspierających imprezę sportową powinni znaleźć się lekarze, ratownicy medyczni i pielęgniarki. Są oni zwykle pogrupowani w zespoły wyjazdowe i patrole ratownicze, które mogą w szybki sposób dotrzeć do poszkodowanych na trasach zawodów. Oprócz tego organizujemy kilka stacjonarnych punktów pomocy medycznej, wszystko zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia.

Dodatkowe atrakcje na firmowe eventy sportowe

Dla widzów imprez sportowych warto przygotować dodatkowe rozrywki, które uprzyjemnią czas oczekiwania na rozgrywki. Do głównych atrakcji należą konkursy towarzyszące z nagrodami oraz amatorskie zawody w adekwatnej do eventu dyscyplinie sportowej. Finałem takiego wydarzenia może być koncert znanej gwiazdy, występ grupy kabaretowej, pokaz wizualizacji opartych na mappingu czy pokaz laserowy. Po zmroku możemy wpuścić na scenę tancerzy teatru ognia lub kuglarzy. Oprócz tego warto zorganizować także strefy chilloutu, namioty z muzyką klubową oraz stoiska gastronomiczne.

Top Event – organizacja eventów – kontakt

Jeśli chcesz zlecić nam organizację wydarzenia sportowego, skontaktuj się z nami mailowo (biuro@topevent.pl), telefonicznie (+48 500 444 422) lub poprzez formularz na naszej stronie internetowej (w sekcji głównej). Realizujemy także takie wydarzenia jak:

 • konferencje
 • event marketing
 • integracje firmowe
 • targi
 • wyjazdy firmowe
 • bankiety
 • jubileusze
 • imprezy plenerowe
 • imprezy miejskie
 • imprezy tematyczne
 • imprezy firmowe
 • imprezy okolicznościowe
 • etc.

+48 500 444 422

biuro@topevent.pl